Jedną z takich inwestycji jest budowa nowego mola na jeziorze Niegocin, które miałoby uchronić przed napływającą wodą położony w pobliżu Port Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych. Dotychczas port nie był dostatecznie chroniony, a silne fale spychały łodzie na siebie. Nowe molo ma być nie tylko ochroną portu, ale i dodatkową atrakcją oraz miejscem wypoczynku dla turystów, którzy coraz częściej przyjeżdżają do tego uroczego miasta.

Nad jeziorem Niegocin
Oprócz budowy nowego molo miasto zaplanowało również kolejną inwestycję, która ma poprawić infrastrukturę turystyczną wokół giżyckiego jeziora. Wokół jeziora Niegocin powstaną wygodne ścieżki rowerowe. Plaża miejska będzie dostosowana do wypoczynku, w czym mają pomóc ławki dla turystów, wyznaczone miejsca na plaży do gry w piłkę plażową oraz plac zabaw przyjazny dzieciom.

Remont Bazy Sportów Wodnych
Odnowiona zostanie Baza Sportów Wodnych, która otrzyma nowe budynki z lepszym zapleczem. Z myślą o turystach nad stolikami i ławeczkami umieszczony będzie specjalny dach, chroniący przed zbyt dużym promieniowaniem słonecznym. Budynki bazy turystycznej, takie jak kawiarenki, czy przebieralnie będą nawiązywały do delikatnej kolorystyki piasku.

Dzięki tym zabiegom plaża miejska z Giżycku nabierze nowocześniejszego wyglądu i stanie się atrakcyjniejsza zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Inwestycja będzie pokryta częściowo ze środków Unii Europejskiej.

(Fot. Pixabay / CC0)