Sama miejscowość może pochwalić się dostępem do jednego z bardziej atrakcyjnych jezior – jeziora Niegocin oraz dwóch nie mniej pięknych jezior: Kiajno i Tajty, w przewężeniu których znajduje się słynna Twierdza Boyen.

Giżycko jako miasto położone wśród jezior może pochwalić się szeroką ofertą turystyczną skierowaną do miłośników wodnych szaleństw. Tu ucieczkę od codzienności znajdą zarówno wędkarze, jak i żeglarze. Wszystkie te udogodnienia zapewnia Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, działające od 1956 r. Dla wędkarzy oraz turystów, którzy chcą odpocząć pośród polskich jezior, przygotowano atrakcyjną bazę noclegową.

Dla żeglarzy i wędkarzy
Żeglarze mają do swojej dyspozycji jachty. Dla grup organizowane są m.in. letnie obozy żeglarskie, na których młodzi śmiałkowie mogą spróbować swoich sił w żegludze, spływach kajakowych i na katamaranach. Głodnym wodnych wrażeń Centrum proponuje także naukę windsurfingu i skorzystanie z nart wodnych. A długie letnie wieczory można spędzić przy ognisku śpiewając szanty czy tańcząc na dyskotece w przygotowanym do tego celu hangarze „Pod Rekinem”.

Z atrakcji, jakie oferują giżyckie jeziora mogą skorzystać również osoby, które planują spokojny wypoczynek wśród dzikiej przyrody i niezwykłych widoków. Dla nich idealne będą rejsy lub regaty w jachtach kabinowych.
Swój raj mają również tutaj wędkarze. Można wypłynąć łodzią wiosłową i łodzią wiosłową z silnikiem. W okresie zimowym możliwe jest również łowienie pod lodem.

(Fot. Pixabay / CC0)